Szerokie spodnie Palms

99,00 

Szare prążkowane legginsy

99,00 

Legginsy prążkowane Lilla

79,00 

,,Le Smoking”, czyli równouprawnienie oczami Yves Saint Laurent

Rok 1966 był okresem przełomowym nie tylko dla mody, ale także dla feminizmu. Był to czas tzw. drugiej fali feminizmu, w którym równouprawnienie, kobieca seksualność, a nawet antykoncepcja stały się głównymi tematami. Kluczowa okazała się również kolekcja Yves Saint Laurent’a zatytułowana ,,Le Smoking”. Zaprezentowana w styczniu 1966 roku kolekcja miała charakter stricte feministyczny. W założeniu projektanta damski garnitur miał być alternatywą dla sukni wieczorowych. Sprzeciw wzbudziły spodnie, które dla wielu osób były niedopuszczalnym elementem wieczorowej garderoby. Jednak o sukcesie kolekcji świadczył fakt, że takie osoby jak Catherine Deneuve czy Bianca Jagger nosiły ją z dumą. Jak powiedział Yves Staint Laurent: ,,Dla kobiety smoking jest tym niezbędnym elementem garderoby, z którego cały czas dowiaduje się czegoś o modzie. Ponieważ wiąże się on ze stylem, nie z modą. Moda przychodzi i odchodzi, a styl jest wieczny”. Za sprawą projektanta modne spodnie damskie do dziś cieszą się dużą popularnością, będąc świetną alternatywą dla małej czarnej.

Cullotes z francuskiego, czyli krótkie spodnie z wysokim stanem

Aby przybliżyć genezę ,,cullotes” cofnijmy się do czasów Rewolucji Francuskiej. W tym okresie kuloty nosili tylko Ci najbogatsi i szybko stały się one symbolem klasy wyższej, a po rewolucji – symbolem wyzwolenia. Damskie spodnie zyskały popularność w erze wiktoriańskiej, kiedy kobiety próbowały swoich sił w różnych dziedzinach życia, również w sporcie. Najpopularniejszą dyscypliną była jazda konna, w której szerokie spodnie okazały się wygodnym wybawieniem. Dziś kuloty nosimy zarówno na co dzień, jak i wieczorowo. Wyglądają szykownie ze szpilkami i niezwykle oryginalnie z butami sportowymi.

Eleganckie spodnie damskie z lampasami, czyli moda w wersji nowoczesnej

W dzisiejszych czasach moda zmieniła się nie do poznania. Triumfy święci odzież, która kiedyś w ogóle nie znalazłaby uznania w oczach kobiet. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientek, przygotowaliśmy bogatą kolekcję, w której znajdziesz wyłącznie ubrania korespondujące z aktualnymi trendami. Proponujemy m.in. śliczne – długie i krótkie czarne spodnie z wysokim stanem, bawełniane spodnie ozdobione czerwonymi lampasami, a także eleganckie spodnie damskie z wysokim stanem oraz lampasami. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z dostępną ofertą, jesteśmy przekonani, że znajdziesz w niej modele spodni spełniające Twoje oczekiwania.