,,Le Smoking”, czyli równouprawnienie oczami Yves Saint Laurent

Rok 1966 był okresem przełomowym nie tylko dla mody, ale także dla feminizmu. Był to czas tzw. drugiej fali feminizmu, w którym równouprawnienie, kobieca seksualność, a nawet antykoncepcja stały się głównymi tematami. Kluczowa okazała się również kolekcja Yves Saint Laurent’a zatytułowana ,,Le Smoking”. Zaprezentowana w styczniu 1966 roku kolekcja miała charakter stricte feministyczny. W założeniu projektanta damski garnitur miał być alternatywą dla sukni wieczorowych. Sprzeciw wzbudziły spodnie, które dla wielu osób były niedopuszczalnym elementem wieczorowej garderoby. Jednak o sukcesie kolekcji świadczył fakt, że takie osoby jak Catherine Deneuve czy Bianca Jagger nosiły ją z dumą. Jak powiedział Yves Staint Laurent: ,,Dla kobiety smoking jest tym niezbędnym elementem garderoby, z którego cały czas dowiaduje się czegoś o modzie. Ponieważ wiąże się on ze stylem, nie z modą. Moda przychodzi i odchodzi, a styl jest wieczny”. Za sprawą projektanta modne spodnie damskie do dziś cieszą się dużą popularnością, będąc świetną alternatywą dla małej czarnej.

Cullotes z francuskiego, czyli krótkie spodnie z wysokim stanem

Aby przybliżyć genezę ,,cullotes” cofnijmy się do czasów Rewolucji Francuskiej. W tym okresie kuloty nosili tylko Ci najbogatsi i szybko stały się one symbolem klasy wyższej, a po rewolucji – symbolem wyzwolenia. Damskie spodnie zyskały popularność w erze wiktoriańskiej, kiedy kobiety próbowały swoich sił w różnych dziedzinach życia, również w sporcie. Najpopularniejszą dyscypliną była jazda konna, w której szerokie spodnie okazały się wygodnym wybawieniem. Dziś kuloty nosimy zarówno na co dzień, jak i wieczorowo. Wyglądają szykownie ze szpilkami i niezwykle oryginalnie z butami sportowymi.

Eleganckie spodnie damskie z lampasami, czyli moda w wersji nowoczesnej

W dzisiejszych czasach moda zmieniła się nie do poznania. Triumfy święci odzież, która kiedyś w ogóle nie znalazłaby uznania w oczach kobiet. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientek, przygotowaliśmy bogatą kolekcję, w której znajdziesz wyłącznie ubrania korespondujące z aktualnymi trendami. Proponujemy m.in. śliczne – długie i krótkie czarne spodnie z wysokim stanem, bawełniane spodnie ozdobione czerwonymi lampasami, a także eleganckie spodnie damskie z wysokim stanem oraz lampasami. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z dostępną ofertą, jesteśmy przekonani, że znajdziesz w niej modele spodni spełniające Twoje oczekiwania.